Historia

Biegi_Ul_KlubKlub powstał w 2001 roku. Jednym z głównych celów działalności jest angażowanie wszystkich chętnych do udziału w różnorodnych formach aktywności ruchowej a dalej wspieranie rozwoju talentów sportowych. Od stycznia 2010r. Honorowy Patronat nad klubem sprawują mistrz olimpijski i świata w rzucie młotem - Szymon Ziółkowski oraz mistrz świata w biegu sztafetowym 4x400m. i aktualny rekordzista Polski w biegu indywidualnym na dystansie 400m - Tomasz Czubak. Honorowym Członkiem Klubu jest także Pan Sławomir Sadowski - Senator Rzeczypospolitej Polskiej.

Organizujemy wiele ciekawych, atrakcyjnych imprez sportowych i rekreacyjnych.  Największą z nich jest organizowany wspólnie z Dyrekcją Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku Festiwal Zdrowia. W imprezie odbywającej się na przełomie maja i czerwca bierze udział wielu uczestników z całego kraju. Gośćmi imprezy byli m.in.: mistrz olilmpijski w rzucie młotem - Szymon Ziółkowski, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim - Helena Pilejczyk, mistrz świata w trójskoku - Zdzisław Hoffmann, a także olimpijczyk z Sydney i Aten, uprawiający chód sportowy - Roman Magdziarczyk.
Sztandarową imprezą pomującą aktywny tryb życia są również Ogólnopolskie Biegi Uliczne-Bieg Filipidesa, które z roku na rok przyciągają coraz liczniejszą rzeszą sympatyków biegania. Od pierwszej edycji w 2006r. wzięło w nich udział łącznie blisko 4 tys. uczestników. W biegu głównym obok amatorów startują najlepsi zawodnicy naszego kraju oraz goście z zagranicy. Jedną z większych imprez sportowo rekreacyjnych o charakterze otwartym były także organizowane w latach 2007-2009 Pasłęckie Biegi Przełajowe, w których rokrocznie brało udział kilkuset uczestników.

Trail_KlubKolejnym przedsięwzięciem organizowanym przez UKS Gimpas jest Trail Running Pasłęk - Pod Bursztynową Komnatę. Są to biegi po krosowym terenie pasłęckiego Parku Ekologicznego. Impreza dla tzw. twardzieli lub tych co nie boją się terenowych niespodzianek. Już pierwsza edycja w październiku 2009r. pokazała, że jest takich wielu.

JPrzelaje_KLubedną z większych imprez sportowo rekreacyjnych o charakterze otwartym były także organizowane w latach 2007-2009 Pasłęckie Biegi Przełajowe, w których rokrocznie brało udział kilkuset uczestników.