Publikacje

Dziennik Elbląski. 22.05.2006 r. Nr 118 (33.247)

Tytuł z pierwszej strony numeru: „ Pokazali, jak aktywnie spędzać czas”
Fragmenty artykułu:
 
Jak aktywnie spędzać czas
Młodzież chce spędzać czas aktywnie i sportowo. Tylko trzeba jej wszczepić nutkę entuzjazmu i od tego są właśnie takie festyny – uważa Piotr Zienkiewicz, wiceprezes Uczniowskiego Klubu Sportowego GIMPAS Pasłęk, który był współorganizatorem „Festiwalu Zdrowia-Integracje”.
Takiej imprezy w Pasłęku jeszcze nie było – podkreślali uczestnicy Festiwalu w Pasłęku.
(...)Uczestnicy nie mogli się nudzić. – Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji m.in.: gry i zabawy, pokazy ratownictwa medycznego, konkursy plastyczne, konkursy dotyczące zdrowia (...). Byli także goście specjalni m.in.: Zdzisław Hoffmann, mistrz świata i wielokrotny rekordzista w trójskoku oraz Roman Magdziarczyk, dwukrotny reprezentant Polski na igrzyskach olimpijskich w chodzie. – To super impreza i promocja zdrowego stylu życia – podsumował Magdziarczyk. – Takich imprez trzeba więcej, aby młodzież się ruszała. Młodzi ludzie chcą uprawiać sport, a naszą, dorosłych, rolą jest stworzenia im do tego warunków.
(...) Część rekreacyjna zakończyła się losowaniem upominków wśród uczestników. Później rozegrano biegi uliczne, najpierw dla dzieci i młodzieży a potem bieg główny na 10 kilometrów. W sumie w biegach startowało ok. 350 osób. (...) W biegu głównym (...) wygrał Bartosz Mazerski (Sztum). Arkadiusz Kolpert