Publikacje

Dziennik Elbląski. 6.04.2007 r. Nr 82 (16.312) Fragmenty artykułu „ Wielkie wspólne bieganie”:

Ponad czterysta osób wystartowało w Pasłęckich Biegach Przełajowych.
Najmłodsza uczestniczka zawodów – Hania Wilk z Pasłęka – miała trzy lata. Bieg otwarty na pięć kilometrów wygrali Eliza Gawryluk (AZS UWM Olsztyn) i Dariusz Sierpinski (UKS Gimpas Pasłęk).
Imprezę zorganizowały Uczniowski Klub Sportowy GIMPAS i Zespół Szkół Powszechnych w Pasłęku.
- W sposób aktywny swój udział w imprezie zaznaczył burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, który towarzyszył na trasie najmłodszym uczestnikom biegu w kategorii Bieg Zajączka – relacjonuje Piotr Zienkiewicz, dyrektor sportowy imprezy.
(...) W Pasłęku trwają przygotowania do kolejnej wielkiej imprezy (...) Festiwal Zdrowia – Integracje. Impreza odbędzie się 2 czerwca. Specjalnym gościem będzie Szymon Ziółkowski, polski lekkoatleta młociarz, mistrz olimpijski z Sydney 2000. (...) Był wielokrotnym mistrzem Polski.
Festyn odbędzie się po raz drugi. W ramach imprezy odbędą się ogólnopolskie biegi uliczne, rodzinny festyn gier i zabaw rekreacyjnych, konkursy plastyczne i wiedzy dotyczącej zdrowia oraz kafejka z mistrzami sportu. (...). Arkadiusz Kolpert