Sport szkolny

foto3Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku zwyciężyła w turnieju mini piłki siatkowej „3” chłopców. Zawody odbyły się w sali sportowej w Młynarach. W rywalizacji udział wzięło pięć drużyn chłopców urodzonych w latach 2005/2004 ze szkół podstawowych powiatu elbląskiego. W drodze po tytuł chłopcy z pasłęckiej „Trójki” pokonali kolejno reprezentacje Młynar, Zielonki Pasłęckiej, Zwierzna oraz w meczu finałowym Milejewa.

foto 1 nW elbląskim Parku Modrzewie uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w mistrzostwach powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze spisała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku. Dziewczęta wywalczyły złoty medal i kwalifikację do finałów wojewódzkich. Chłopcy mimo osłabionego chorobą składu zdobyli brązowy medal.

Mistrzostwa ZSP przelajeW minioną sobotę na terenie Parku Ekologicznego w ramach VI Biegu Pod Bursztynową Komnatę odbyły się również Mistrzostwa Zespołu Szkół Powszechnych w biegach przełajowych. Na terenowej trasie o długości około 1km wystartowało kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły ze wszystkich klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Wśród najmłodszych uczniów SP 3 tytuły „Mistrzów" zdobyli Weronika Drzewiecka oraz Jakub Soroka. Mistrzami z grona uczniów klas IV-VI zostali Ewelina Szyszka oraz Arkadiusz Krawecki. Mistrzami wśród uczniów klas gimnazjalnych zostali Aleksandra Nawrocka oraz Łukasz Kosobucki.

130426 n1Chłopcy z naszej Szkoły Podstawowej nr 3 zdobyli wczoraj (25.04) złoty medal mistrzostw powiatu w turnieju „Piłkarskie 5" rozgrywanym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2012/2013. W zawodach rozgrywanych na orliku przy szkole podstawowej w Gronowie Górnym uczestniczyło 5 drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach.