Sport szkolny

Gracjan Liwski mistrzem województwa w skoku wzwyż

115 lutego br. w Nowym Mieście Lubawskim miały miejsce Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce. Uczniowie walczyli o medale w 3 konkurencjach, skoku wzwyż, pchnięciu kulą i biegach przełajowych. Mistrzem województwa w skoku wzwyż chłopców rocznika 20005-2003 został Gracjan Liwski (SP 3 Pasłęk). Aby odnieść zwycięstwo Gracjan musiał pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 170 cm.

Wicemistrzynią województwa w skoku wzwyż dziewcząt urodzonych w latach 2006-2008 została Martyna Adamczyk (SP 3 Pasłęk). Wyróżnienie za zajęcie 6 miejsca otrzymała Kinga Zienkiewicz (SP 3 Pasłęk/ UKS Gimpas). Dziewczęta zaliczyły wysokości odpowiednio 135 cm i 130 cm. Najmłodszą reprezentantką naszej szkoły w konkursie skoku wzwyż była Eliza Zienkiewicz (SP 3 Pasłęk/ UKS Gimpas), która skoczyła 115 cm. Poziom konkursu skoku wzwyż jak na rozgrywki szkolne stał na wysokim poziomie. W całych zawodach wzięło udział blisko 200 uczniów ze szkół województwa warmińsko-mazurskiego.

1 1 1